Duplikat svjedodžbe

Zahtjev za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi

Duplikat svjedodžbe izdaje se na zahtjev stranke i u skladu sa Zakonom o dokazivanju stečene školske spreme (NN br. 27/76).

Prije izdavanja duplikata svjedodžbe nije potrebna prethodna objava u Narodnim novinama zbog gubitka ili nestanka iste.

Stranka je dužna u tajništvo Škole predati ispunjen Zahtjev za izdavanje duplikata svjedodžbe. Obrazac Zahtjeva nalazi se u privitku.

Odlukom Školskog odbora Strukovne škole Sisak izrada duplikata svjedodžbe naplaćuje se 6,64 EUR (50,00 kn). Navedeni iznos potrebno je uplatiti na račun škole: IBAN: HR1323400091100048574, poziv na broj: OIB podnositelja zahtjeva, opis plaćanja: duplikat svjedodžbe.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje se prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Strukovna škola Sisak posjeduje podatke o školovanju učenika od dana osnivanja Obrtničke škole Sisak (01. rujna 1992. godine), pravnog prednika Strukovne škole Sisak. Podaci o učenicima koji su školu završili do navedenog datuma nalaze se u Srednjoj školi Viktorovac.

Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku (NN 47/09) duplikat se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva.

Duplikate svjedodžbi i/ili potvrda o položenim ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Obrazac zahtjeva možete preuzeti u nastavku