Međunarodno natjecanje iz Informatike i računalnog razmišljanja 2018

Autor: SANJA GLIBO, 4. 12. 2018.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče Informatiku i računalno razmišljanje među  nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti.

Ove se godine i Strukovna škola Sisak aktivno uključila u ovaj projekt. Na natjecanju koje se održalo od 12. do. 16. studenoga 2018. na CARNetovom sustavu Loomen sudjelovalo je 6 učenika naše škole.

Osmišljen je kako bi se učenicima omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Rješavanje zadataka temelji na informatici i računalnom razmišljanju te se na taj način razvija logički način ražmišljanja.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija. GigaDabar je kategorija za učenike srednjih škola.

Ove  godine se i Strukovna škola Sisak aktivno uključila u ovaj projekt. Na natjecanju koje se održalo od 12. do. 16. studenoga 2018. na CARNetovom sustavu Loomen sudjelovalo je 6 učenika naše škole. Ispit se sastojao od 12 pitanja koje su natjecatelji morali riješiti u 40 minuta. Svaki je natjecatelj za sudjelovanje dobio diplomu, a sudjelovali su: Katarina Balen, Luka Škoc, Karlo Šimić, Petar Senjak, Ksenija Čorak i Hrvoje Sekulić.

Izvor: Terezija Kovačić
DABAR_sudionici.docx (1.81 MB)