Terenska nastava

Autor: Administrator , 21. 2. 2018.

15. veljače 2018.g.  učenici 2.b, 4.a i 4.b razreda sudjelovali su u realizaciji terenske nastave u okviru nastavnih predmeta Hrvatskog jezika,  Etike te Politike i gospodarstva.

Učenike su vodile predmetne nastavnice Renata Šurlan, prof., Nikolina Milatović, prof. i Nataša Perković, prof. U okviru stručnog posjeta učenici su prvo posjetili  Islamski centar u Zagrebu u kojem su učenici imali priliku čuti kratko predavanje o islamu te razgledati prostor Islamskog centra (džamiju, kongresnu dvoranu, knjižnicu, omladinski centar).

Sljedeće odredište bio je Hrvatski sabor. Prije ulaska u prostor Sabora, predmetna nastavnica Politike i gospodarstva N.Perković povela je učenike, uz kraće predavanje, u razgledanje Markovog trga gdje su učenici mogli vidjeti  Banske dvore i zgradu Ustavnog suda o kojima su razgovarali na redovnoj nastavi. U Saboru su imali priliku razgledati prostor, pratiti uživo sjednicu tijekom rasprave o zaštiti potrošača te razgovarati sa saborskim zastupnicima.

Stručni posjet završen je obilaskom Muzeja torture i slobodnim vremenom u Arena centru Zagreb.