Brošura za roditelje: "Intervju s roditeljima-odgovori koje je dobro znati"

Autor: Biserka Kuzmić, 8. 2. 2018.

Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske objavio je brošuru za roditelje „Intervju s roditeljima-odgovori koje je dobro znati“.

Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom konzumacijom, svrha predmetne brošure je informirati roditelje o toj pojavi. U njoj je roditelji naći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Također, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem yezan uz konzumaciju novih psihoatkivnih tvari, odnosno kako razgovarati s djetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.

Brosura_za_roditelje.pdf (3.62 MB)