Korisnik:
Lozinka:

Terenska nastava Etike i Politike i gospodarstva

Posjeta Islamskom centru, Zagrebačkoj katedrali, Hrvatskom saboru, Hrvatskom narodnom kazalištu i drugim znamenitostima grada Zagreba.

Pogledajte prezentaciju.

Dana 23. studenoga 2017. (četvrtak) učenici pomoćnih zanimanja 3.a i 3.b razreda sudjelovali su u realizaciji terenske nastave u okviru nastavnih predmeta etike te politike i gospodarstva.  Učenike su vodile predmetne nastavnice Nikolina Milatović, prof. i Nataša Perković, prof. Prva stanica posjeta bio je Islamski centar u Zagrebu u kojem su učenici imali priliku čuti korisno predavanje islamske vjeroučiteljice Lamije o sličnostima islama i kršćanstva. Ujedno su imali priliku obići prostor džamije i kompleks Islamskog centra.  Tom prilikom je naša školska knjižnica od Islamskog centra dobila na dar primjerak Kurana s prijevodom.

Slijedila je šetnja Zagrebom počevši od Hrvatskog narodnog kazališta, Frankopanskom  ulicom i Ilicom do Gornjeg grada. Tamo su učenici imali priliku uživati u panorami grada Zagreba.  Slijedio je posjet Hrvatskom saboru. Osim stručnog predavanja, učenici su imali priliku uživo pratiti sjednicu Hrvatskog sabora, a upoznali su i neke saborske zastupnike i uočili neka poznata novinarska lica.  Slijedio je posjet i molitva kod Kamenitih vrata nakon čega smo se uputili preko Trga bana Jalačića do Zagrebačke katedrale.  Nakon obilaska Katedrale učenici su slobodno vrijeme iskoristili u centru Avenue Mall.

Nataša Perković

Izvor: Nataša Perković
Priloženi dokumenti:
Terenska_nastava.ppsx (4.63 MB)

objavio: Administrator   datum: 27. 11. 2017.

Škola za život

Dragi naši učenici i roditelji, sve što Vas zanima  o provođenju Eksprementalnog programa "Škola za život" može naći na sljedećem linku https://skolazazivot.hr/

Lajkaj nas!

« Prosinac 2018 »

Popis odabranih udžbenika za školsku godinu 2018./2019.

Obvezni udžbenici su označeni žutom bojom.

Priloženi dokumenti:
Popis udzbenika sk god2018.xls