Projekt "Za vaše uključivanje" - 6. partnerski sastanak

Autor: Davorka Obradović Vujnović, 7. 3. 2016.

U srijedu 2.ožujka 2016., u prostorijama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Sisak, održan je šesti, ujedno i posljednji  partnerski sastanak u okviru projekta „FYI – Za vaše uključivanje“. Sastanku su prisustvovali predstavnici partnerskih organizacija: Strukovne škole Sisak i Saveza udruga osoba s invaliditetom Grada Siska, predstavnica Grada Siska kao suradnika u projektu i predstavnici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Sisak.

Koordinatorica projekta Tamara Đurin Protulipac izvijestila je prisutne o svim provedenim aktivnostima od prethodnog partnerskog sastanka, te je uslijedio dogovor oko aktivnosti i radnih zadataka koje slijede. Tako je u siječnju održana prezentacija na temu razvoja društvenog poduzetništva u Sisačko – moslavačkoj županiji i organizirani su mobilni timovi za promicanje zapošljavanja osoba s invaliditetom u regionalnim i područnim uredima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u  Kutini, Zagrebu, Osijeku, Splitu, Rijeci, Slavonskom Brodu i Sisku. Izrađeno je 120 priručnika za poslodavce s detaljnim informacijama o prednostima, poticajima i zakonodavnom okviru prilikom zapošljavanja osoba s invaliditetom. Mobilni timovi provode svoje aktivnosti promicanja zapošljavanja osoba s invaliditetom od siječnja do ožujka te poslodavcima uručuju i novoizrađene priručnike.

Na sastanku je rezimirana i uspješnost projekta te su se dogovarali detalji za nadolazeću završnu konferenciju za novinare koja je planirana za 11.ožujak 2016.

Nositelj projekta je Područni ured Sisak koji provedbom ovog projekta želi poboljšati socijalno uključivanje osoba s invaliditetom. Projekt je odobren u okviru natječaja „ Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja – Faza II “, te je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda. Započeo je 13.studenog 2014. i provodit će se tijekom 16 mjeseci. Ukupna vrijednost projekta je 118.428,65 €, a EU sufinanciranje iznosi 107.296,36 €, odnosno 90,60 % ukupne vrijednosti projekta.