"Noć muzeja 2016."

Autor: Biserka Kuzmić, 15. 2. 2016.

Na manifestaciji „Noć muzeja 2016.“ Strukovna škola Sisak predstavila se modnom revijom na temu arheološke baštine grada Siska.

Gradski muzej Sisak, Udruženje obrtnika grada Siska i Strukovna škola Sisak sudjelovali su u obilježavanju 180 godina od osnutka prvog Ceha sisačkih obrtnika.

Učenice treće godine zanimanja krojač, pod vodstvom mentorice Sanje Tomašinec, osmislile su, izradile i nosile modnu reviju.

Projekt je započeo u prosincu 2015. kada su predstavnici Gradskog muzeja Sisak posjetili školu i učenicama pokazali prezentaciju o  keramičkim posudama iz 1. st. pr. Kr.

Učenice i mentorica su odlučile izraditi kolekciju odjeće na kojoj bi istaknule tiskane motive s posude koja im je predstavljena u prezentaciji. Odabrana je crno-bijela kombinacija materijala kako bi se dobio veći kontrast između motiva i same odjeće.

Tijekom siječnja 2016. učenice i mentorica su radile na razradi i osmišljavanju samih modela, izradile su krojeve (modele)  tunika, haljina, hlača i košulja.

Modeli su izrađeni i sašiveni na praktičnoj nastavi u školskim krojačkim radionicama pod stručnim vodstvom mentorica, a naše učenice su modele i nosile na „Noći muzeja“.

Pogledajte prezentaciju.

Izvor: Sanja Tomašinec