Projekt "Za vaše uključivanje" - peti partnerski sastanak

Autor: Davorka Obradović Vujnović, 17. 12. 2015.

U utorak, 15.prosinca 2015. godine, u prostorijama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje - Područnog ureda Sisak, održan je peti partnerski sastanak u okviru projekta „FYI – Za vaše uključivanje“. Sastanku su prisustvovali predstavnici partnerskih organizacija: Strukovne škole Sisak i Saveza udruga osoba s invaliditetom Grada Siska, predstavnik Grada Siska kao suradnika u projektu, predstavnici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Sisak i predstavnica firme WYG Savjetovanje.

Voditeljica projekta Štefica Tominović je prisutne upoznala sa svim aktivnostima provedenim od prethodnog partnerskog sastanka te je uslijedio dogovor oko aktivnosti i radnih zadataka koji slijede. Tako su od prethodnog sastanka tijekom rujna održane dvije radionice mekih vještina za nezaposlene osobe s invaliditetom koje sudjeluju u projektu. Drveni predmeti koje su osobe s invaliditetom izradile tijekom radnih aktivnosti izloženi su na izložbi „Odraz u drvetu“,  koja je otvorena za javnost do 16.prosinca 2015.

Fokus sastanka bio je na aktivnosti uspostave temelja za razvoj modela društvenog poduzetništva kao modela za zapošljavanje osoba s invaliditetom u Sisačko-moslavačkoj županiji. Prisutni su raspravljali o budućim potrebama, mogućnostima, financijskim i  zakonskim uvjetima za  društveno poduzetništvo u SMŽ, kao i za konkretno osnivanje društvenog  poduzeća. Nositelj projekta istaknuo je kako će za konkretne korake biti potrebna adekvatna podrška svih relevantnih lokalnih dionika u SMŽ.

Nositelj projekta je Područni ured Sisak koji provedbom ovog projekta želi poboljšati socijalno uključivanje osoba s invaliditetom. Projekt je odobren u okviru natječaja „ Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja – Faza II “, te je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda. Započeo je 13.studenog 2014. i provodit će se tijekom 16 mjeseci. Ukupna vrijednost projekta je 118.428,65 €, a EU sufinanciranje iznosi 107.296,36 €, odnosno 90,60 % ukupne vrijednosti projekta.