Posjet Pomorskoj školi Bakar

Autor: Administrator , 16. 1. 2015.

27. 11. 2014. godine u sklopu zajedničke suradnje srednje Pomorske škole Bakar i Strukovne škole Sisak, organizirana je stručna ekskurzija u kojoj su učenici 2.b2 i 3.b2 razreda (nautičari unutarnje plovidbe - stipendisti MPPI) sudjelovali u  stručnom dijelu nastave iz predmeta BRODSKI ELEKTRONIČKI UREĐAJI te posjetili učionicu odnosno trenažer koji je opremljen svim brodskim elektroničkim  uređajima.

U programu posjeta Pomorskoj školi učenici su obišli nautičku radionicu i praktikum za izvođenje praktične nastave u školi s vodičem - profesorom koji nas je upoznao s radom elektroničkim uređajima i opremom praktikuma.

Nakon stručnog dijela posjeta Pomorskoj  školi krenuli smo prema Fužinama  gdje je bila dogovorena vožnja brodom "SVETI ANTON" te upoznavanje učenika s pogonom elektro-broda po jezeru Bajer.

TEHNIČKE KARAKTERISTIKE BRODA „SVETI ANTON“

Duljina preko svega 15.00 m, širina 5.00 m, gaz prazan 0.33 m, gaz maksimalan 0,50 m, istisnina 13,50  m3,  snaga 2X12,2  kW.

Nakon toga povratak u Sisak.

U organizaciji stručnog-edukativnog posjeta školi u Bakru i vožnjom elektro-brodom sudjelovali su  stručni vanjski suradnici inače djelatnici  LK Sisak, Brodocentra- Sisak te Agencije za vodne putove.

LUČKA UPRAVA SISAK  sponzorirala je plavo bijele mornarske majice  kako bi učenici dostojno predstavljali grad, školu  i svoje buduće zanimanje.

Željka Tuškanac, mag.ing.traff

Pogledajte prezentaciju.