"Nasilje? Ne, hvala"

Autor: Administrator , 23. 9. 2014.

Učenici 4.b razreda u sklopu projekta „Nasilje, ne hvala!“  financiranog od strane EU  i Ureda za udruge RH sudjelovali su na završnoj konferenciji  12. rujna 2014. godine u Osijeku u organizaciji nositelja projekta PRONI Centra za socijalno podučavanje.

Sadržaj konferencije bio je osvrt na aktivnosti i ciljeve projekta te prezentacija nekih od aktivnosti kao što je dramska predstava na temu nasilja, video prikaz dramske predstave skupine „MegaBajt“, glazbena izvedba  udruge SkWhat, plesna breakdance izvedba plesača iz Vukovara i dr. Također su aktivno sudjelovali u World Cafeu gdje su svojim idejama pridonijeli donošenju zaključaka konferencije.

Konferencija je bila inspirativna, informativna i kreativna te nas je potaknula na razmišljanje  o uključivanju u volonterske programe vezane ne samo za nasilje već i druga područja u kojima mladi mogu doprinijeti istodobno pomagajući izgradnji kvalitetnije zajednice i šireg okružja, ali i izgradnji vlastite osobnosti.

Vesna Marinčić