Državno natjecanje tekstilnih škola

Autor: Biserka Kuzmić, 17. 4. 2013.

Učenice 3.d razreda Vaneta Gvozden i Karmen Ivanetić sudjelovale su na Državnom natjecanju „Dani odjeće 2013“ u Vinkovcima od 10. – 12. travnja 2013. u dvije kategorije: Izrada odjevnog predmeta i Modne kolekcija krojača i/ili odjevnih tehničara.

Katrina Kordić

Vaneta Gvozden je u kategoriji Izrada odjevnog predmeta osvojila 5. mjesto za izradu ženske suknje.

Karmen Ivanetić je u kategoriji Modne kolekcija krojača i/ili odjevnih tehničara  osvojila 4. mjesto. Tema kolekcije je bila Ornamentika vinkovačkog Oriona.

Ovogodišnju modnu kolekciju čine jednostavni mladenački modele živih boja,  inspirirani vinkovačkim drevnim kalendarom koji prikazuje četiri godišnja doba. Za ovu prigodu smo odabrali tri godišnja doba.

Haljine su izrađene od satena. Modeli su lepršavi i prozračni. Sivi organdij je poveznica kroz cijelu kolekciju i simbolizira sumrak. „Proljeće“ je sjajno zeleno, „ljeto“  toplo narančasto, a „zima“ ledeno plava. Haljine sadrže astralne simbole zviježđa koja obilježavaju pojedino godišnje doba. Ovratnici su zamijenili ogrlice, jednako raskošni kao i zviježđa koja sadrže.

Kako su izgledali naši modeli možete pogledati u prezentaciji.

Strukovna_skola_Sisak.pps (1,015.00 KB)