Upoznajmo Anamariju Tubić

Autor: Biserka Kuzmić, 7. 2. 2012.

Anamaria Tubić učenica je 2.b razreda, zanimanje tehničar cestovnog prometa.

Već dugi niz godina svoje osjećaje i shvaćanje svijeta iskazuje pišući pjesme.

Prošle godine  izdala je svoju prvu knjigu pjesama koju je publika vrlo dobro prihvatila.

Monika:  Ana, drago mi je što si se odazvala mom pozivu na razgovor.

Anamaria: Čast mi je odgovoriti na tvoja pitanja.

Monika: Dakle, u rujnu 2011. izdala si zbirku pjesama „Lica petrinjskih ulica“. Možeš li nam reći nešto o svojoj prvoj knjizi?

Anamaria: To je zbirka pjesama koja se sastoji od četiri cjeline. Teme su ljubavne, domoljubne i refleksivne.

Monika: Kada si počela pisati pjesme?

Anamaria: Kada sam imala trinaest godina.

Monika: Dok sam čitala tvoje pjesme, zamijetila sam cjelinu posvećenu Anđelini. Ta djevojka ti vjerojatno jako puno znači?

Anamaria: Da. Ona je bila moja najbolja prijateljica. Umrla je prije pet godina, a stihovi posvećeni njoj daju mi snagu da se borim s  gubitkom.

Monika: Shvatila sam da su pjesme posvećene Anđelini posebne, ali možeš li izdvojiti još neku pjesmu?

Anamaria: Draga mi je pjesma „Kad loše krene“. Nju sam posvetila svojim najboljim prijateljima.

Monika: A što je s ljubavnim pjesmama?

Anamaria: Ah, teško mi je odgovoriti na ovo pitanje. U biti, pjesme su posvećene samo jednoj posebnoj osobi.

Monika: Dakle, nećeš nam otkriti njegovo ime?

Anamaria: To ću ipak zadržati za sebe.

Monika: Možeš li nam otkriti svoje planove za budućnost?

Anamaria: Nova zbirka pjesama je trenutno u fazi lekture, a završavam i roman.

Monika: Kako uspijevaš uskladiti školske obveze i promocije?

Anamaria: Promocije su većinom subotom pa učim preko tjedna. Nastojim ne izostajati s nastave, ali u školi imaju razumijevanja ako se to dogodi.

Monika: Kakav je osjećaj sa šesnaest godina izdati knjigu?

Anamaria: To je svakako velika stvar. Ponosna sam na sebe, ali i zahvalna svim ljudima koji su me podržavali.

Monika: I mi smo ponosni na tebe.

Hvala  što si nam govorila o svojim pjesmama. Želim ti puno sreće u daljnjem radu.

Anamaria: Hvala i tebi. Nadam se da će biti još ovakvih razgovora.

Intervju vodila Monika Špišić

Uredila: Lidija Picek

Nekoliko pjesme iz zbirke „Lica petrinjskih ulica“ možete pronaći u priloženoj prezentaciji.

Pjesme.pps (1.84 MB)