"Ovo bi mogla biti moja ulica"

Autor: Administrator , 1. 4. 2011.

Učenici 1. A (građevinski tehničar) i 2. B1,2 (tehničar cestovnog prometa i nautičar unutarnje plovidbe) Obrtničke škole Sisak posjetili su Zagrebačko kazalište mladih u Zagrebu. Prigoda ovog posjeta bila je predstava „ Ovo bi mogla biti moja ulica“ Anice Tomić koja je posvećena žrtvi maloljetničkog nasilja Luki Ritzu.

Predstava je bila vrlo nabijena osjećajima koji su se prenijeli na čitavo gledateljstvo, mahom učenicima različitih škola, te je nekolicina i zaplakala shvativši tragediju današnje otuđenosti, ne samo među mladima već i čitavog našeg društva. Nakon predstave održana je i radionica s temom nasilja među mladima. Učenici su na početku radionice zapisivali svoje osobne dojmove o predstavi, a tko je htio, mogao ih je i glasno pročitati. Tijekom radionice učenici su također postavljali pitanja prisutnoj psihologinji koja je pokušala objasniti na koji se način možemo suprotstaviti nasilju i nasilnicima.

Učenici naše škole su aktivno sudjelovali u radionici i pokazali zanimanje za djelovanje u zajednici. Iz ovog iskustva je vidljivo da to nije bio samo jedan običan izlet u Zagreb i da smo taj dan potrošili korisno.

Alenka Jug