PLATFORMA ZA RAZVOJ ŠKOLSKOG VOLONTIRANJA

Autor: Nataša Perković, 6. 2. 2023.

30.siječnja 2023.godine za 23 učenika prvih i drugih razreda održana je radionica o volontiranju u sklopu projekta “PLATFORMA ZA RAZVOJ ŠKOLSKOG VOLONTIRANJA”. Strukovna škola Sisak dio je Platforme škola Sisačko-moslavačke županije koja za osnovni cilj ima poticanje osnivanja i rada školskih volonterskih klubova.

Agencija lokalne demokracije Sisak održala je 30. siječnja 2023. godine radionicu o volontiranju za učenike Strukovne škole Sisak.

Učenici su imali priliku saznati koja su to prava i obveze volontera, dobiti odgovore na sva pitanja vezana za volontiranje, a kroz igru i smijeh saznali su što je to Zakon o volontiranju i kako definira volontiranje, tko može postati volonter i tko su organizatori volontiranja. Uz pomno postavljena pitanja voditeljice radionice, učenici su poticani da razmišljaju o motivaciji i razlozima zbog kojih se ljudi odlučuju na volontiranje.

ALD Sisak pruža podršku Strukovnoj školi u osnivanju školskog volonterskog kluba te se stoga na radionici poticalo učenike na razmišljanje o potrebama ranjivih društvenih skupina u njihovoj zajednici te o konkretnim volonterskim akcijama kojima bi progovarali o temama socijalne pravde.

Interes učenika i bogatstvo ideja opet su pokazali da djeca i mladi uistinu jesu najveća nada u bolje sutra. Za vrijeme njihova školovanja usmjeravamo ih i oblikujemo s nadom da će jednoga dana imati snagu, inteligenciju i emocionalnu spremnost da prebrode sve što im život donese. U moru informacija koje svakodnevno dobivaju vrlo je važno izdvojiti vremena za educiranje mladih naraštaja o tome kako volontiranje može pomoći ne samo drugima već i njima samima.

-----------------------------------------

Sadržaj objavljen na ovoj internetskoj stranici isključiva je odgovornost Strukovne škole Sisak i ne odražava nužno stavove država donatorica i Upravitelja fonda.

#skolskovolontiranje #platformaskolasmz #volonterskiklubovi #aldsisak #kucaljudskihprava #strukovnaskolasisak #norsensusmediaforum #acfhrvatska

Active-citizens-fund_White@4x.png (69.45 KB)
ALDSisak_logo1.png (69.17 KB)