Obustava rada

Autor: Snježana Matić, 12. 1. 2010.

U inače teškim uvjetima rada u Obrtničkoj školi Sisak porastom Kupe i obilnim kišama došlo je do dodatnih problema. Danas, 12. siječnja 2010. u 11.30 je održan je sastanak članova sindikata i Radničkog vijeća na kojem je donesena odluka o trenutnoj obustavi rada.

Danas,  12. siječnja  2010. i sutra 13. siječnja 2010. nastava neće biti održana.

Nove informacije bit će objavljene na web stranici škole.

U podrumske prostorije gdje se nalaze učionice, zbornica, uredi i informatički kabinet, 5. siječnja 2010. prodrla je voda što je u spomenutim prostorijama uzrokovalo poplavu te se ulaže silan napor kako bi se smanjila nastala šteta. U subotu 9. siječnja zbog velike količine vode morali su intervenirati i vatrogasci. Porastom razine vode došlo je do podizanja parketa što onemogućuje korištenje svih poplavljenih prostorija Škole. Zbog vlage i isparavanja vode smrad kanalizacije širi se Školom, a ne može se zanemariti nitii opasnost od zaraze.

Učenici i roditelji su već i prošlih godina ukazivali na teške i neprimjerene uvjete rada u Školi. Nastavnici koji su dosad bili izuzetno strpljivi i tolerantni očekujući početak izgradnje nove škole, a što je dogovoreno 2002., polako gube strpljenje.

12. siječnja 2010. u 11.30 donosena je odluka o trenutnoj obustavi rada.

Nadamo se da će nadležne institucije poduzeti odgovarajuće mjere te pronaći rješenje za nastavak rada.