VIJEĆE UČENIKA ŠKOLE

Svi predsjednici razrednih odjela čine vijeće učenika Škole. Članovi vijeća učenika Škole između sebe biraju predsjednika vijeća učenika Škole. Za predsjednika je izabran onaj učenik koji je dobio najveći broj glasova nazočnih članova. Glasovanje je javno.

Vijeće učenika Škole:

-          priprema i daje prijedloge tijelima Škole o pitanjima važnim za učenike, njihov rad i rezultate u obrazovanju

-          sudjeluje u izradi fakultativnih programa i programa izvannastavnih aktivnosti

-          predlaže mjere poboljšanja uvjeta rada u Školi

-          pomaže učenicima u izvršenju školskih i izvanškolskih obveza

-          skrbi o socijalnoj i zdravstvenoj zaštiti učenika

-          obavlja druge poslove određene statutom i drugim aktima Škole

VIJEĆE RODITELJA

Roditelji na roditeljskom sastanku razrednog odjela biraju jednog predstavnika u vijeće roditelja Škole. Za predsjednika je izabran onaj roditelj koji dobije najveći broj glasova nazočnih roditelja. Glasovanje je javno.

Postupkom izbora rukovodi razrednik.

Svi predstavnici roditelja učenika razrednih odjela čine vijeće roditelja Škole. Članovi vijeća roditelja Škole između sebe biraju predsjednika vijeća roditelja Škole. Za predsjednika je izabran onaj roditelj koji je dobio najveći broj glasova nazočnih članova. Glasovanje je javno.

Vijeće roditelja raspravlja o pitanjima značajnim za život i rad Škole te daje mišljenja i prijedloge u svezi:

-          s radnim vremenom učenika, početkom i završetkom nastave te drugim oblicima obrazovnog rada

-          s organiziranjem izleta, ekskurzija, športskih natjecanja i kulturnih manifestacija

-          s vladanjem i ponašanjem učenika u Školi i izvan nje

-          s uvjetima rada i poboljšanjem uvjeta rada u Školi

-          s osnivanjem i djelatnosti učeničkih udruga te sudjelovanjem učenika u njihovom radu

-          sa socijalno-ekonomskim položajem učenika i pružanjem odgovarajuće pomoći

-          s organiziranjem nastave, uspjehom učenika u obrazovnom radu, izvanškolskim i izvannastavnim aktivnostima