Već treću godinu uključeni smo u nacionalnu kampanju „Sigurniji internet za djecu i mlade“

Autor: SANJA GLIBO, 8. 3. 2013.

I ove godine kao i protekle dvije odlučili smo se pridružiti ovoj akciji i tako učiniti bar mali korak prema Sigurnijem internetu za djecu i mlade.

Naime, cilj ove akcije bio nam  je podići svijest o važnosti  upoznavanja djece i mladih s opasnostima koje se pojavljuju u digitalnom svijetu suvremenih tehnologija, naučiti  kako odgovornijim postupcima spriječiti te opasnosti i  tako doprinijeti  sretnijem odrastanju.

Organizator ove nacionalne kampanje je udruga „Suradnici u učenju “ koja  četvrtu godinu za redom vrlo aktivno i kreativno sudjeluje u  ovoj akciji potičući učenike i nastavnike da se i oni priključe svojim radovima, idejama, aktivnostima. Prošle godine je u aktivnost bilo uključeno oko 5000 sudionika i   2012. godine proglašena na međunarodnom natjecanju u Cipru najboljim Safer Internet Committee između 99 zemalja svijeta.

Izvor: Terezija Kovačić, prof.
Nasi_ucenici_ukljuceni__u_nacionalnu_kampanju.doc (138.50 KB)