13. prvenstvo škole u plivanju

Autor: Biserka Kuzmić, 11. 4. 2012.

13. prvenstvo Obrtničke škole  Sisak u plivanju na 50 m kraul

U ŠRC Sisak 29. ožujka 2012. održalo se 13. prvenstvo Obrtničke škole Sisak u plivanju na 50 m kraul. Ukupno je sudjelovalo 46 učenika i učenica podijeljenih u tri kategorije.

U svim kategorijama postignuti su novi rekordi Obrtničke škole Sisak, a među njima novi rekorder i prvak postao je Borna Radić (1B) s rezultatom 27,77 koji je skinuo osam godina star rekord Ivana Gjaića (27,84). Drugi je bio Ricardo Rimay (28,28), dok je prošlogodišnji viceprvak Roko Glavan (31,60) bio treći.

U kategoriji učenica, prva s novim rekordom škole, postala je Karolina Pavlenić (34,82), druga je bila Iva Cvetojević (38,54), a treća Patricia Lučan (41,12). Najbolji u mješovitim odjelima je bio još jedan plivač - rekorder Milan-Martin Podhraški (37,06). Drugo mjesto osvojio je Ivan Ivanković (47,64) dok je treći bio Slavko Podhraški (53,18). Svi učenici umjesto odličja dobili su čokolade, tradicijsku nagradu na školskim natjecanjima Obrtničke škole Sisak, koje je podijelila zamjenica ravnatelja Davorka Obradović. Uspješno plivačko natjecanje i dobru organizaciju omogućili su: Ivica Beloglavec, Josip Mrgan, Seada Malnar, Božidar Dujmić, učenici i radnici Športsko - rekreacijskog centra Sisak.

Školsko natjecanje u plivanju predstavlja završetak programa nastave tjelesne i zdravstvene kulture koje se provodi na prostoru bazena, a nakon uskršnjih praznika kontinuitet rada  nastavlja se na športskom igralištu.

Josip Mrgan