Državno natjecanje - Dani odjeće

Autor: Administrator , 9. 4. 2014.

Učenica trećeg razreda krojača Strukovne škole Sisak, Marina Nemeš,  sudjelovala je na državnom natjecanju, sektora tekstil i koža Dani odjeće 2014. s kolekcijom odjevnih predmeta pod nazivom Odrazi – priča pored rijeke.

Osvojeno je 3. mjesto.

Tema ovogodišnjeg natjecanja za kategoriju modna revija krojača i/ili odjevnih tehničara bila je Inovativna čipka na maturalnoj haljini. Pod mentorstvom profesorice strukovnih predmeta Sanje Tomašinec Korica, učenici su radili istraživanje tradicijskih štikanih vezova, koje su transponirali u računalo i laserski izrezivali na novom materijalu – eko koži. U izradi laserske čipke pomogla nam je gospođa Jasna Vrbanus, a tradicijske uzorke dobili smo od gospođe Marice Šalić iz Mahova.

U obrani kolekcije, Marina je objasnila način na koji su nastali modeli, tijek izrade i prezentacija kolekcije te je zauzela visoko 3. mjesto.

Kolekciju su učenice završnih razreda pripremale dva mjeseca i na taj način upoznale postupak kojim nastaju nove modne kolekcije i sudjelovale u njenoj izradi.

Sanja Tomašinec

Prezentaciju možete pogledati u priloženim dokumentima.

Prica_pored_rijeke_2014.pps (11.12 MB)