Stručna ekskurzija u Vukovar

Autor: Biserka Kuzmić, 16. 11. 2012.

3. studenoga 2012. učenici u zanimanju nautičar unutarnje plovidbe (3.b2 i 4.b2) bili su na stručnoj ekskurziji u Vukovaru.

Učenici su s vodičem obišli Luku Vukovar koja je najznačajnija riječna luka na unutarnjim plovnim putovima. Nalazi se na izvrsnoj lokaciji na sjecištu prometnih pravaca na desnoj obali rijeke Dunav (rkm 1335) s vrlo dobrom perspektivom razvoja uz nužna financijska ulaganja.

Nakon obilaska Luke učenici su se uputili u Lučicu u centru Vukovara gdje je bila dogovorena vožnja brodom „Vučedolska golubica“. To je riječni brod koji je namijenjen mjerenju i bilježenju profila riječnog korita te istraživanjima na hrvatskoj strani Dunava. Brod je izgrađen u brodogradilištu Kraljevica.

Nakon stručnog dijela ekskurzije učenici i nastavnici su posjetili muzej u Vukovarskoj bolnici, mjesto sjećanja na 1991. godinu gdje je postavljena stalna izložba posvećena vukovarskim braniteljima. Nakon toga su obišli Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Ovčaru.

Željka Tuškanac

U priloženim dokumentima pogledajte prezentaciju koju je izradio učenik 3.b Fran Vuljak

Ekskurzija_u_Vukovar_2012..pps (6.00 MB)