Tulum slova

Autor: Biserka Kuzmić, 28. 3. 2012.

„Tulumu slova“, projektu OŠ Braća Bobetko i Industrijsko-obrtničke škole, pridružile su se i učenice Obrtničke škole Anamarija Tubić i Monika Špišić u pratnji pedagoginje Biserke Kuzmić.

„Tulum slova - čitajmo u zajednici" naziv je projekta koji su pokrenuli školski knjižničari Hrvatske s ciljem promoviranja čitanja iz užitka.

Tulum je održan u Planinarskom domu na Hrastovačkoj gori u četvrtak 15. ožujka 2012. godine.

Pješačili smo od sela Hrastovice preko Sv. Duha, čitali i uživali u planinarskom domu te šetali stazom kestena do vidikovca.

Tema tuluma slova bila je priroda, šuma i planine. Učenici su čitali tekstove iz knjige „Svete planine“ Stipe Božića, poeziju naših pjesnika. Sve su nas oduševili Tomislav Kiš Čepegi (Fit) i Josip Vidović, reperi iz Industrijsko-obrtničke škole Sisak, te Anamarija Tubić, učenica Obrtničke škole Sisak, čitanjem pjesama iz svoje prve zbirke poezije.

Kako nam je bilo možete pogledati u prezentaciji koju su izradile Anamarija Tubić, Monika Špišić i Biserka Kuzmić.

Tulum_slova.pps (28.52 MB)