Pismo gospodinu ministru

Autor: Snježana Matić, 14. 1. 2010.

Poštovani gospodine ministre,

upućujemo Vam ovo pismo koje je poziv upomoć.

Poštovani gospodine ministre,

upućujemo Vam ovo pismo koje je poziv upomoć. Profesori smo i članovi Povjerenstva izabranog ispred Sindikata i Radničkog vijeća Obrtničke škole Sisak s obzirom na izvanrednu situaciju u kojoj smo se zatekli. Naime, do obustave rada došlo je zbog prodiranja podzemnih voda u sve podrumske prostorije Škole ( učionice, zbornica, informatički kabinet, uredi ravnatelja i pedagoške službe te sportske dvorane). Državni inspektorat donio je rješenje o zabrani zadržavanja i boravka u navedenim prostorima zbog ugroženosti života i zdravlja korisnika.

Ta izvanredna situacija samo je jedan od pokazatelja dugogodišnjeg ignoriranja naših problema. Većina prostora škole ne ispunjava minimalne uvjete za rad što je konstatirano već prije desetak godina kada se pokrenula inicijativa za izgradnju nove škole. Godine 2006. izdana je građevinska dozvola i tada smo mislili da je rješenje naših problema pri kraju, međutim do današnjeg dana gradnja nije započeta. Unatoč službenim upitima Škole, Vijeća roditelja i Vijeća učenika svim nadležnim institucijama konkretan odgovor o izgradnji i izdvajanju financijskih sredstava za školu nikad nismo dobili. Jedina informacija kojom neslužbeno raspolažemo jest da je država osigurala sredstva za izgradnju, ali zbog neriješenih odnosa između Grada i Županije do realizacije nije došlo.

Ovim putem Vas molimo da nam pomognete da izgradnja škole počne što prije i pozivamo Vas da se osobno uvjerite u kakvim uvjetima rade i borave naši učenici.

Srdačan pozdrav,

Povjerenstvo: